Bitcoin, kısaca şifrelenmiş bir kod dizini kullanan sanal para birimi olarak bilinmektedir. Altcoin ise, farklı bir algoritma yapısına sahip olan yeni şifrelenmiş birimlere denmektedir.

Altcoin Nedir?

Bitcoin, kısaca şifrelenmiş bir kod dizini kullanan sanal para birimi olarak bilinmektedir. Altcoin ise, farklı bir algoritma yapısına sahip olan yeni şifrelenmiş birimlere denmektedir. Yani Altcoin nedir? Sorusu için en kısa yoldan Bitcoin türevleri diyebiliriz. Bitcoin exchange sitelerinde oldukça ilgi gören 200’den fazla altcoin bulunmaktadır.

Exchange sitesinde bulunmayan altcoin’lerin sebebi nedir sorusunda ise henüz market hacmine ulaşmamış olması ve gerekli talep sınırına ulaşmamış olmasını gösterebiliriz.

Cryptsy sitesinde aktif olarak işlem görmekte olan 150 altcoin bulunmaktadır. Ayrıca bu sitede altcoinleri bitcoine çevirebilirsiniz.

En çok tercih edilen altcoin algoritmaları nelerdir?

Bu noktada size 5 altcoin algoritması önerebiliriz. En çok tercih edilen altcoin algoritmaları Ipo/Shares, SCRYPT, Keccak, Sha-256 ve Quark’tır.

Bunlar hakkında sizler için bir de araştırma yaptık.

Hangi altcoini tercih etmeliyim? Diyorsanız…

İyi bir Quark tabanlı coin biliyorsanız ve işlemcinize güveniyorsanız. Quark sizin tercihiniz olabilir. İyi düzeyde kazanç elde edebilirsiniz.

Keccak algoritması ise Maxcoin ile ünlenmiş ve kullanılmaya başlamıştır. Öncelikli olarak CPU tabanlı sistemleri için geliştirilmiş olan Maxcoin, ekran kartı ile çalışan mining programlarıyla oldukça kazançlı bir coin olarak gündemde yerini sabitlemiştir.

Shares oranına göre size kazanç sağlayacak olan ise, ripple coin ile ünlenmiş olan ipo türü şifrelenmiş coinlerdir.

Sha-256 ise Bitcoin’in kullanmış olduğu şifreleme algoritmasıdır.

2. Büyük Şifrelenmiş para birimi olarak kabul edilen Litecoin ise ilgi odağı durumundadır ve Scrypt şifreleme algoritmasını kullanmaktadır.

Altcoinler tercih edilmeli midir?

En detaylı altcoin araştırmasını yaptığımız zaman altcoinler tercih edilmeli midir sorusuna cevan-bımız kesinlikle evettir. Dikkat edilmesi gereken birkaç noktanın haricinde almamanızı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Rekabetin artmasıyla birlikte piyasaya sürülen her altcoin ya bir oyun ile kendisini desteklemeye çalışır, ya da belli başlı toplumsal görüş ve harekete destek olma vaadi ile çıkış yapar. Bu noktada iyi araştırma yapmanız gerekmektedir. Genel riskleri hakkında kesin bilgi sahibi olmadan almamanız sizin için çok daha güvenli olacaktır.

Altcoin güvenli mi? Eğer kısa sürede ilgi çekecek ve kullanıcıya hitap edecek altcoinler tercih edilmişse elbette altcoin güvenlidir. Her altcoin Exchange sitelerinde bulunmayabilir. Bu konuda da dikkatli olmanız gerekmektedir. Bitcoin ve altcoin her ayrıntısıyla aslında hala deneysel bir projedir ve atacağınız her adımda bu durum aklınızdan çıkmamalıdır. Altcoin güvenli mi sorusunun cevabı aslında tamamen sizin bilginize ve araştırmanıza bağlıdır. Ancak yine de belirtmek isteriz ki altcoin riskleri de bitcoin de olduğu gibi gözünüzü korkutmasın. Çünkü bu kadar yüksek kazanç imkanı sunmasının nedeni de yüksek riskindendir.

Altcoin neden üretilmiştir?

1’e yakın zorlukta bir altcoin çok daha hızlı bir şekilde üretilebilir ve kazanç sağlanabilir. Ancak bitcoin ve litecoin (2. En Büyük Şifrelenmiş para birimi) para birimleri oldukça yüksek seviyede zorlukta kazılmaktadır, altcoin neden üretilmiştir sorusunun en basit cevabı bu şekilde verilebilmektedir. Üretiminin birinci nedeni madencilik için en önemli konu olan zorluk seviyesinin düşük olmasıdır. Bu düşük seviyede üretilen clon coinlere altcoin denmektedir.

En iyi 5 altcoin

Basic Attention Token (BAT) : Basic Attention Token ile reklam verenler istediği hedef kitleye çok düşük maliyetlerle ulaşabilirken yalnızca reklamı gerekli ilgiyi çekerse para ödüyor. 2018’de patlama yapacağı söyleniyor.

Enjin Coin (ENJ): Enjin Coin karşılığında eşya satışına veya takasına izin veriyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan bu koin 2018 ortalarına doğru büyük ilgi göreceğe benziyor.

Bu iki altcoin dışında steem, sia coin ve monaco’ da incelemenizi tavsiye edebileceğimiz en iyi 5 altcoin arasında yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bu yazıya 0 yorum yapılmış.

Yorum Gönder